ERASMUS+ PROJEKTS "THE COMPETENT LEARNING PROCESS"



thumb

SEPTĪTĀ PROJEKTA SANĀKSME TURCIJĀ


Septītā projekta sanāksme Erasmus+ KA219 Erasmus+ Nr.2017-I-FI01-KA219-034746_4 “The Competent Learning Process” notika Turcijā Tacirler eģitim vakfi ilkokulu skolā 2019.gadā no 20.oktobra līdz 25.oktobrim Sanāksmes tēma: "Zinātne un matemātika".

Septītās projekta sanāksmes laikā projekta grupa piedalījās mācību pasākumos skolā un pirmsskolā lai radītu dziļāku izpratni par Turcijas izglītības sistēmu. Apmeklējām privāto Ahmet Gürses bērnudārzu.

Katra valsts prezentēja video materiālus un pedagoģisko dokumentāciju sanāksmes tēmas ietvaros “ Zinātne un matemātika”. Mūsu iestāde iepazīstināja partnerus ar izstrādāto bukletu tēmai “ Daba un vide”.

Apspriedām grafikus, uzdevumus un citus ar sadarbību saistītus jautājumus (nākotnes sanāksmes, projekta banerus, tīmekļa vietni, video, prezentācijas, mediju kontaktus, vadības komandas, pedagoģisko dokumentāciju).

Plānojām 8.tēmu "Literatūra un valoda" astotajā sanāksmē Bulgārijā 2020.gada martā.

Spriedām par projekta noslēguma sanāksmi Somijā 2020.gada maijā.

thumb
thumb

SESTĀ PROJEKTA SANĀKSME DĀNIJĀ


Sestā projekta sanāksme Erasmus+ KA219 Erasmus+ Nr.2017-I-FI01-KA219-034746_4 “The Competent Learning Process” notika Dānijā Thorning skolā 2019.gadā no 13.maija līdz 16.maijam Sanāksmes tēma: "Drāma un mūzika".

Sestās projekta sanāksmes laikā iepazinamies ar Dānijas valsts izglītības programmu un izglītības sistēmu.

Apspriedām grafikus, uzdevumus un citus ar sadarbību saistītus jautājumus (nākotnes sanāksmes, projekta banerus, tīmekļa vietni, video, prezentācijas, mediju kontaktus, vadības komandas, pedagoģisko dokumentāciju). Katra valsts prezentēja video materiālus un pedagoģisko dokumentāciju sanāksmes tēmas ietvaros.

Plānojām 7.tēmu "Zinātne un matemātika".

Projekta grupa piedalījās mācību pasākumos skolā, lai radītu dziļāku izpratni par Dānijas izglītības sistēmu. Piedalijamies Thorning skolas pedagogu sanāksmē un diskutējām par izglītības jautājumiem.

Projekta grupa apmeklēja Lego izglītības centru un piedalījās apmācībā, kā arī apmeklējām Legoland.

Spriedām par sanāksmi Turcijā 2019.gada oktobrī.

thumb
thumb

PIEKTĀ PROJEKTA SANĀKSME UNGĀRIJĀ


Piektā projekta sanāksme Erasmus+ KA219 Erasmus+ Nr.2017-I-FI01-KA219-034746_4 “The Competent Learning Process” notika Ungārijā Segedā 2019.gadā no 18.marta līdz 22.martam Sanāksmes tēma: "Fiziskās aktivitātes".

Piektās projekta sanāksmes laikā iepazinamies ar Ungārijas valsts izglītības programmu un izglītības sistēmu.

Apspriedām grafikus, uzdevumus un citus ar sadarbību saistītus jautājumus (nākotnes sanāksmes, projekta banerus, tīmekļa vietni, video, prezentācijas, mediju kontaktus, vadības komandas, pedagoģisko dokumentāciju).

Plānojām 6.tēmu "Drāma un mūzika".

Projekta grupa piedalījās mācību pasākumos, lai radītu dziļāku izpratni par Ungārija izglītības sistēmu.

Projekta grupa apmeklēja dažādas izglītības iestādes: Szivàrvàny un Dósza György pamatskolās, Màv un Ópusztaszer bērnudārzus un Bèke pamatskolā piedalījamies stundās.

Noklausījamies profesores lekciju "Mācīšanās var būt priecīga".

Spriedām par sanāksmi Dānijā 2019.gada maijā.

thumb
thumb

CETURTĀ PROJEKTA SANĀKSME ITĀLIJĀ


Ceturtā projekta sanāksme Erasmus+ KA219 Erasmus+ Nr.2017-I-FI01-KA219-034746_4 “The Competent Learning process” notika Itālijā Pesaro 2018.gadā no 22.oktobra līdz 26.oktobrim. Sanāksmes tēma: "Daba un vide".

Tikšanās laikā mums bija iespēja apmeklēt dažādas izglītības iestādes, apspriest un sadarboties ar skolotājiem un skolēniem. Erasmus partneri bija sagatavojuši prezentācijas “Mana skola, mana pilsēta, mana valsts” un prezentēja tās dažādās skolās”.

Sanāksmes laikā apmeklējām: Santa Veneranda pamatskola un bērnudārzu, Gioacchino Rossini mūzikas skolu, Pirandello pamatskolu un vidusskolu, Villagrande bērnudārzu, Mombaroccio sākumskolu un vidusskolu.

Sanāksmes laikā kopā ar Pesaro izglītības darbiniekiem, skolu direktoriem un skolotājiem noklausījamies vieslektoru lekciju no Somijas.

Mums bija iespēja pārdomāt: „Vai lietas var darīt citādi? Mācīšanās darot, izglītība Viļņas bērnudārzā un pirmsskolā, Turku Somijā.“

Ar Somijas Izglītības sistēmu mūs iepazīstināja projekta koordinātore Hanna Karlsson un privātā bērnudārza vadība Henna Heinonen un Kalervo Valli.

Darba sesijā Tasos Poulis no Grieķijas iepazīstināja ar savu ideju par to, kā izmantot sociālo tīklu „E-Twinning”.

Tika izvirzīti uzdevumi nākošajam posmam: augšupielādējiet informāciju par personām, kas piedalās Ungārijas sanāksmē, nosūtīt Ziemassvētku un Jaungada sveicienus eTwinning vietnē un arī Google diskā, atjaunot vietējo projektu mājas lapas.

Erasmus stūri skolās: visām skolām ir jāpievieno informācija par projektu vietējās tīmekļa vietnēs un arī jāpievieno saite uz oficiālo projekta tīmekļa vietni, ar pieejamiem materiāliem jāiepazīstina savus skolotājus vadības sanāksmēs.

thumb

TREŠĀ PROJEKTA SANĀKSME GRIEĶIJĀ


Trešā projekta sanāksmeErasmus+ KA219 Erasmus+ Nr.2017-I-FI01-KA219-034746_4 “ The Competent Learning process” notika Grieķijā Vartholomio Ileias 2018.gadā no 14.maija līdz 18.maijam Sanāksmes tēma: "Vēsture un sabiedrība".

Trešās projekta sanāksmes laikā iepazinamies ar Grieķijas valsts izglītības programmu un izglītības sistēmu.

Apspriedām grafikus, uzdevumus un citus ar sadarbību saistītus jautājumus (nākotnes sanāksmes, projekta banerus, tīmekļa vietni, video, prezentācijas, mediju kontaktus, vadības komandas, pedagoģisko dokumentāciju).

Plānojām 5.tēmu „Vēsture un vide”, vietējo tīmekļa vietņu izveidi decembra sākumā, projekta banera izveidi.

Projekta grupa piedalījās mācību pasākumos, lai radītu dziļāku izpratni par Grieķijas izglītības sistēmu.

Projekta grupa apmeklēja dažādas izglītības iestādes: Vartholomio pamatskolu, divus bērnudārzus un mūzikas skolu.

Projekta sanāksmes laikā apmeklējām vairākas vēsturiskas vietas un arheologa lekciju, senās Grieķijas tehnoloģijas muzeju, Hlemoutsi pili, Akropoli, Akropoles muzeju un seno Olimpiju.

Projekta grupa nolēma sākt darbu ar eTwinning 2018.gada rudenī, augšupielādējot videoklipus un citus projekta materiālus.

Spriedām par sanāksmi Itālijā 2018.gada oktobrī. Projekta grupa nolēma, ka katrai valstij uz Itāliju ir jāved kādi no tipiskiem pārtikas produktiem un sapulces laikā varētu izveidot „degustācijas galdu”. Itālijas sanāksmē partneriem un itāļu skolotāju grupai tiks piedāvāta īpaša lekcija par funkcionālo izglītību. Lekciju organizēs Somijas pedagogi Henna Heinonen un Kalervo Valli.

Tika apstiprināti turpmāko sanāksmju grafiki 2019.gadā. Tikta veiktas arī izmaiņas - piektā sanāksme notiks Ungārijā (18.-22.3.19.), sestā sanāksmē - Dānijā (13-17.5.19)., septītā sanāksme - Turcijā (21-25.10.19).

Turcijas koordinators iepazīstināja ar dažādiem izkārtojumiem projekta banerim, un projekta grupai bija iespēja izvēlēties labāko.

thumb

OTRĀ PROJEKTA SANĀKSME LATVIJĀ


Otrā projekta sanāksmeErasmus+ KA219 Erasmus+ Nr.2017-I-FI01-KA219-034746_4 “ The Competent Learning process” notika Rūjienas pilsētas speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē " Vārpiņa" 2018.gadā no 18.marta līdz 22.martam Sanāksmes tēma: "Māksla un amatniecība".

Sanāksmes laikā iepazīstinājām ar darbu, kas veikts tēmas "māksla un amatniecība" ietvaros;

Apmeklējām skolas, iepazīstinājām viesus ar Latvijas izglītības sistēmu;

Apspriedām grafikus un uzdevumus un citus svarīgus jautājumus par sadarbības principiem (tīmekļa vietne, video, prezentācijas, vadības komandas, pedagoģiskās dokumentācijas principi);

Veicām otrās tēmas "vēsture un kopiena" plānošanu;

Apspriedām projekta bukletu vietnē/Turcijas partneru izstrādāto saturu un tēlu;

Izveidojām projekta vietni eTwinning platformā un apguvām tās izmantošanu/ Grieķijas partneri

Paziņojām projekta logo konkursa uzvarētāju;

Aktivizējām sociālo mediju kontus projekta komunikācijas uzlabošanai/ Bulgārija

Projekta grupa apmeklēja arī vietējās skolas: Rīgas starptautisko skolu Exupery, bērnudārzu “ Vārpiņa”, Rujienas vidusskolu, Rujienas mākslas un mūzikas skolu un Valmieras pamatskolu.

Tika organizēti arī skolu vadītāju / darbinieku uzstāšanās, lai radītu dziļāku izpratni par izglītību Latvijā.

Katra dalibvalsts sanāksmē prezentēja paveikto norādītajā tēmā. Plānotās tēmas rūpīgi izstrādātas pēc kompetenču pieejas izglītībā.

thumb
thumb

PIRMĀ PROJEKTA SANĀKSME SOMIJĀ


Pirmā projekta sanāksmeErasmus+ KA219 Erasmus+ Nr.2017-I-FI01-KA219-034746_4 “ The Competent Learning process” notika Somijā Turku 2017.gadā no 27.novembrim līdz 1.decembrim.

Projekta grupai tika organizēti mācību pasākumi, lai radītu dziļāku izpratni par bērniem kā aktīviem audzēkņiem, elastīgu mācību vidi, fiziskās aktivitātes integrēšanu mācību situācijās.

Praktiskās nodarbības tika organizētas sadarbībā ar Bērnudārzs Vilske, Turku Skärgårdshavets skola, Pargas Korpo daghem, Pargas Houtskärs daghem, Pargas (tiešsaistes nodarbība).

Tika prezentēta Somijas izglītības sistēma un ETwinning platforma.

Tika pārrunāti sanāksmju grafiki 2018. gadā un tika veiktas izmaiņas, lai otrā sanāksme notiktu Latvijā martā (18.-22.3.18.), trešā sanāksme Grieķijā (14-18.5.2018), ceturtā sanāksme Itālijā (21-25.10.18.).

Sadarbības partneri vienojās, ka visām pusēm pēc iespējas ātrāk jāaizpilda informācija Google diska dokumentos: kontaktpersonas, ceļošanas informācija sanāksmēs Latvijā / Grieķijā.

Tika atvērts Facebook konts ar iespēju pievienoties visu partneru skolotājiem.

Projektam tika atvērta eTwinning vietne.

Projekta pirmās tēmas „Māksla un amatniecība” plānošana.

Logo konkursa organizēšana: vietējā mērogā (visi) janvārī un februārī starptautiskā mērogā tīmekļa vietnē (Itālija).

Dānija tika noteikta par atbildīgo informācijas apkopošanā, lai novērtētu katru projekta sanāksmi.

G.Drive tika augšupielādēti pedagoģiskie materiāli un prezentācijas no projekta.

thumb
thumb

PROJEKTA MĒRĶI, UZDEVUMI UN GRAFIKS


Katras dalībvalsts uzdevumu saraksts:

Latvija: pedagoģiskās dokumentācijas un projektam atbilstošu metožu bukleta izveide;

Grieķija: ETwinning konta izveide un administrēšana, semināru un praktisko nodarbību videoklipu augšupielāde;

Itālija: projekta e-vietnes izveidošana un informācijas ievietošana;

Dānija: novērtēšanas metodikas izstrāde un rezultātu apkopošanu par katru tēmu;

Bulgārija: sociālo plašsaziņas līdzekļu mijiedarbības nodrošināšana starpvalstu līmenī projekta sanāksmēs;

Ungārija: video dokumentācijas nodrošināšana starpvalstu projektu sanāksmēs;

Turcija: projekta plakāta izstrāde angļu valodā un tā izplatīšana visiem partneriem.

Visu dalībvalstu uzdevumu saraksts:

Erasmus + stūra izveide katrā skolā;

valstu tīmekļa vietņu izveide (vai publiskojot informāciju skolu mājas lapās);

starpvalstu programmas organizācija, nodrošinot iespējas iesaistīt bērnus, veikt personāla apmācības un apmeklēt visas sanāksmes projekta laikā;

vietējās vadības komandas izveide, koordinējot skolu darbu un budžetu saistībā ar projektu;

projekta plakāta tulkošana valsts valodā;

ziņošana valsts aģentūrai;

logotipa konkursa organizēšana skolās;

aktīva komunikācija par projektu ar citām skolām, plašsaziņas līdzekļiem un sociālajiem medijiem.

Sanāksmju grafiks:

SOMIJA 10/2017, LATVIJA 03/2018, GRIEĶIJA 05/2018, ITĀLIJA 10/2018, UNGĀRIJA 03/2019, TURCIJA 05/2019, BULGĀRIJA 10/2019, DĀNIJA 03/2020, SOMIJA 05/2020.

Sanāksmju ilgums būs 4 darba dienas, izņemot noslēguma sanāksmi Turku (Somija), kas norisināsies 5 darba dienas.


© 2023 Rūjienas PII "Vārpiņa"

Piekļūstamības paziņojums