RĪCĪBAS DIENAS 2018 SPII "VĀRPIŅA"Kopīgā tēma – “Nē vienreiz lietojamai plastmasai!”

1.novembrī “Mārīšu” grupas bērni devās ielās, lai popularizētu Ekoskolas Rīcības dienas tēmu “Nē vienreiz lietojamai plastmasai!”

Nedēļu iepriekš visas grupas uzrunāja vecākus, lai uzšuj auduma maisiņus (no grupas 1 vai 2), kurus bērni ejot var uzdāvināt garāmgājējiem. Kopā uzšūti tika 20 maisiņi.

Garāmgājējiem bērni ar lielu prieku stāstīja par to, kāpēc jāizmanto vairāk lietojamie maisiņi nevis plastmasas. Atsaucība no cilvēkiem bija pozitīva.

Devāmies arī uz veikalu Elvi, kurā uzrunājām veikala vadītāju Mairitu Straumīti un informējām viņu par savu akciju. Veikala vadītāja bija ļoti priecīga un piedāvāja mūsu plakātu atstāt veikalā pie sienas pircējiem redzamā vietā.

Bērnu prieks par Rīcības dienas akciju bija neviltots. 2.novembra rītā secinājām, ka bērni par šo akciju ir stāstījuši vakarā vecākiem.

Rīcības dienas ir laba iespēja uzsākt vienu no Ekoskolu galvenajiem uzdevumiem – sabiedrības iesaistīšanu un izglītošanu. Kopā vieglāk, tādēļ Rīcības dienas notiek vienlaicīgi visā Latvijā vienas nedēļas laikā.

Šogad Rīcības dienas ir veltītas Vides izglītības fondam svarīgai tēmai – plastmasas piesārņojumam, kas apdraud Baltijas jūru.

Plastmasa ir kļuvusi par ļoti svarīgu materiālu. Diemžēl 40% no visas plastmasas tiek izmantota tikai vienu reizi. Tie ir plastmasas maisiņi, pudeles, salmiņi, trauki un dakšiņas, kurus izmantojam dažas minūtes, kamēr to sadalīšanās dabā ilgst simtiem gadu (mēs droši nezinām).

Pie šāda atkritumu daudzuma ir neizbēgami, ka plastmasa nonāks dabā, ar upēm un citiem ūdeņiem ieskalosies jūrā. Sadaloties tā nepazūd, bet kļūst par mikroplastmasu – maziem gabaliņiem, kurus ēd zivis putni un pat mikroorganismi.

Tāpēc mums vajadzētu uzreiz domāt, par atteikšanos no vienreiz lietojamiem plastmasas produktiem un iepakojumiem. Tie ir jāaizstāj ar vairākas reizes lietojamiem.

Nākamā Rīcības diena plānojas decembra sākumā.

RĪCĪBAS DIENAS 2016 SPII "VĀRPIŅA"VIETĒJO RAŽOTĀJU PRODUKCIJAS IZPĒTE

Bitītes grupiņa dodas uz Kunturu un Top veikalu izpētīt kādus vietējā ražotāja, bioloģiskos, godīgās tirdzniecības produktus var iegādāties Rūjienā.


CIEMOŠANĀS PAŠVALDĪBĀ UN SENIORU MĀJĀ

Mārītes grupiņa ciemojas Rūjienas novada pašvaldībā un dodas uz SIA "Amicus Pro" senioru māju.© 2018 Rūjienas SPII "Vārpiņa"