ATBALSTS IZGLĪTOJAMAJIEM AR SPECIĀLAJĀM VAJADZĪBĀMLOGOPĒDS:

thumb Spēja skaisti runāt ir viena no Jūsu bērna vizītkartēm, kas veidos sociālo kontaktu ar apkārtējiem.

Iestādes logopēds palīdzēs noteikt bērna runas attīstības līmeni, izrunas defektus un praktizēs atbilstošas metodes bērna izrunas korekcijai.

SPECIĀLĀ VINGROŠANA:

thumb Lai ir vienmēr taisna kāja,
Klausa labā – kreisā kāja,
Vingro čakli, elpo dziļi,
Norūdies un dzīvo "zaļi"!

Sportiskās aktivitātes un speciālo vingrošanu bērnudārzā nodrošina kvalificēti speciālisti un atbilstošs invertārs bērniem ar vajadzībām.


MONTESORI TERAPIJA:

thumb Bērni pedagoga vadībā darbojas kabinetā ar speciāli pagatavotiem materiāliem, kas veidoti tā, lai bērns spētu pamanīt savas kļūdas un labot tās.

Bērniem šī metode ir kā septiņjūdžu zābaki, kas palīdz ātrāk un veiksmīgāk virzīties uz priekšu savā attīstībā.
SĀLS ISTABAS TERAPIJA:

thumb Sāls namiņā rūķi gaida
Patīk - ja miers tur valda.
Bērni klausās pasakas,
Rūķu tēju padzeras.

Sāls istabas terapija īpaši ieteicama saaukstēšanās slimību profilaksei, imūnās sistēmas stiprināšanai, alerģijas simptomu atvieglošanai, klepus simptomu mazināšanai, bronhiālās astmas profilaksei, nervu sistēmas relaksācijai.

Terapija paredzēta visiem bērniem 2 reizes mācību gadā (vajadzīga ģimenes ārsta izziņa - izraksts).


SILTO SMILŠU TERAPIJA:

thumb "Smilšu grauda pieskārienā - miers, līdzsvars un prieks".

Silto smilšu terapija uzlabo bērnu vispārīgo veselību, kā arī veicina smadzeņu, limfas un nervu darbību, asinsriti, elpošanu un citas organisma funkcijas.

Atrodoties smiltīs (38°C – 40°C), bērnu nervu sistēma nomierinās, jo smilšu elektromagnētiskais lauks atrodas zemfrekvenču diapazonā, kas cilvēkam ir dabiski atbilstošs un nodrošina organisma šūnu pašregulāciju.


DABAS VIDES ESTĒTIKAS SKOLIŅA:

thumb Vides estētikas skoliņā bērni darbojas kopā ar skolotāju Unu Leitlandi.

Tā ir atgriešanās pie dabas vērtībām, estētisko sajūtu veicināšana, radošuma attīstīšana.

Bērni šajā skoliņā attīsta dažādas praktiskas iemaņas. Šeit notiek ķermeniska iekļaušanās dabas gadalaika ritmos un ciklos.

Vides estētikas skoliņu apmeklē bērni vecumā no 5-7 gadiem.DŽIMBAS SKOLIŅA:

thumb Cetrs "Dardedze" ir izstrādājis īpašu drošības programmu un apmācījis Džimbas nodarbības vadītāju, kas īstenos programmu pirmsskolas iestādē.

Metodes, ar kurām darbosies Džimbas drošības programmā ir interaktīvas, pārbaudītas un darbojas efektīvi.

Sarežģītas un mulsinošas lietas tiek pasniegtas caur mūziku, rotaļām, filmiņām, lomu spēlēm vienkārši un dabiski.

Bērni mācīsies ar prieku, kļūs gudrāki, pārliecinošāki un drošāki.

ROBOTIKA:

thumb Robotika pirmsskolas (5–7 gadi) vecuma bērniem. Iknedēļas nodarbība ilgst 30 minūtes. STEAM izglītības nodarbības, kurās bērni interesantā un aizraujošā veidā apgūst robotiku, paplašināto realitāti, programmēšanu un problēmu risināšanu, iesaistot tajā daudz atraktīvu elementu un eksperimentu.

Photon robots nav rotaļlieta šī vārda klasiskajā izpratnē. Par spīti nelielajam izmēram tas ir aprīkots ar 10 dažādiem sensoriem, kas robotam ļauj mijiedarboties ar apkārtējo vidi. Piemēram, Photon prot reaģēt uz pieskārienu, gaismu, šķēršļiem un skaņām. Bet vēl tas prot arī mērīt attālumu, leņķus, atskaņot dažādas skaņas, spīdināt acis un radziņus attēlojot emocijas, kā arī komunicēt ar citiem Photon robotiem. Principā, tas ir programmējams tūkstoš dažādos veidos, un vienīgais ierobežojums ir bērna radošums un iztēle.

Tas ir izstrādāts balstoties uz programmēšanas saskarnēm Photon Draw un Photon Badge.

Šajā posmā bērni iegūs zināšanas, kā programmēt robota kustības, kā radīt skaņas un kā mainīt robota acu un antenu krāsu. Bērni apgūs arī tādu programmēšanas jēdzienu kā “funkcija” un izpratīs, kā ar tās palīdzību programmu padarīt īsāku. Un vēl bērni uzzinās, kā darbojas sensori un kā ar to palīdzību Photon robots var mijiedarboties ar apkārtējo vidi.

Šī programmēšanas saskarnes(Photon Draw, Photon Badge) palīdz bērniem: attīstīt motorikas prasmes, attīstīt telpisko izjūtu, izprast “soli pa solim” notikumu loģiku, mācīties plānot un prognozēt, attīstīt algoritmiskās programmēšanas prasmes (darbību atkārtošanās).

INTEREŠU IZGLĪTĪBAS NODARBĪBASMAZULĪŠU GRUPA "BĒBĪŠU SKOLIŅA":

thumb Skoliņas nozīme - bērns un vecāks kopā ar skolotāju, kur centrā ir bērns.

Nodarbībās dzied, rotaļājas, vingro, spēlējas un izglītojas par dažādiem jautājumiem bērnu audzināšanā.

Nedalīta vecāku uzmanība bērnam.

© 2023 Rūjienas PII "Vārpiņa"

Piekļūstamības paziņojums